Blog

Yemek Odası

Ev dizaynı hepimiz için çok önemlidir. Odalarda kullanılan eşyaların dekoratif olması bütün ev sahipleri için önem taşıyan bir konudur. Yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar ise bu konunun alt başlığını oluşturmaktadır.

Evde kullanılacak eşyaların hem dekoratif hem işlevsel olması gerekmektedir. Göz alıcı ürünler evin daha dekoratif görünmesini sağlayacaktır. Bunun için kaliteli mobilyaların yanında tamamlayıcı ürünlere de ihtiyaç duyacaksınız. Evin her köşesinde kullanabileceğiniz bu tamamlayıcı ürünler evinizin daha modern ve şık görünmesini sağlayacaktır. Tercih edeceğiniz bu tamamlayıcılar evinizdeki eşyaların bir bütün halinde görünmesini sağlayacaktır.

Modern Dekoratif Tamamlayıcılar

Yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar için birçok seçenek göz önünde bulundurulabilir. Orta sehpalar, farklı renk ve şekillerdeki aksesuarlar, kitaplıklar, aynalar, aydınlatmalar, mutfak grupları ve dresuarlar yemek odasında kullanabileceğiniz tamamlayıcılara örnek verebiliriz. Kullanacağınız bu dekoratif tamamlayıcılar evinizin daha yeni görünmesine olanak sağlayacaktır. Odalarınızın dekorasyonunda bu tamamlayıcı ürünleri kullanmanız mekandaki eşyaların daha işlevsel ve fonksiyonel görünmesini sağlayacaktır.

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Modern yemek odası dekorasyonu için iç mimarlar birçok fikir üretmişlerdir. Duvarlar, mobilyalar, zemin, dekoratif tamamlayıcılar, perde ve aksesuarlar bu fikirlerin ana hatlarını oluşturmaktadır.  Farklı renk tonları bir araya getirilerek modern bir dekorasyon ortaya çıkarmaya çalışılır.

Son dönemlerde yemek odası dekorasyonları için sandalyeler ve masanın ayakları ön plana çıkmaya başlamıştır. Bu iki ürünün birbiriyle uyum içinde olması insanların hoşuna gitmiştir. Sandalyelerde kullanılan kumaş da göz önünde bulundurulmalıdır. Şık ve modern yemek odası dekorasyonu için aslında her şey çok önemlidir. Bütün malzemelerin bir araya gelmesi ile dekoratif bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Modern Dekorasyon Tüyoları

Modern dekorasyon tüyoları arasında aydınlatmalar da yer verilmektedir. Yemek odasında kullanacağınız farklı renklerdeki aydınlatmalar, odanıza daha şık bir görünüm kazandıracaktır. Aydınlatma için kullanacağınız avize de ortamın havasının değişmesini sağlamaktadır. Farklı modellerde tercih edebileceğiniz avizeler yemek odanızın hem daha şık hem daha modern görünmesini sağlayacaktır.

Dekoratif Aynalar

Aynalar hayatımızın her yerinde var olan ürünler arasındadır. Çok çeşitli kullanım alanına sahip olan aynalar bulundukları mekanlara dekoratif bir görünüm kazandırırlar. Dekoratif aynalar hem işlevsel hem de şık bir ürün olduğu için tamamlayıcı olarak en sık tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Tarza Uygun Dekoratif Aynalar

Dekoratif aynalar her tarza uygun ekonomik ürünlerdir. Özel olarak tasarlanabileceği için bulundukları ortama özgün bir hava katarlar. Her ortama ayak uydurabilen ürünlerdir. Bulundukları mekanın daha şık görünmesine yardımcı olan dekoratif aynalar yemek odasında kullanabileceğiniz tamamlayıcılar mobilyalar arasında yer alır. Aynalar hem yemek odasında kullanabileceğiniz tamamlayıcılar arasındadır hem de şıklık katan ürünlerdir. Kullanıldıkları mekanlarda ışığı yansıttıkları için gün ışığının etkin kullanılmasına yardımcı olurlar. Küçük ortamlarda kullanıldığı takdirde daha geniş bir görünüm kazandıracağından zengin bir görünüm oluşmasını sağlar.

Yemek Odası İçin Tercih Edilen Aynalar Nasıl Olmalıdır?

Odanız için tercih edilen dekoratif aynalar en çok konsol üstünde kullanılmaktadır. Yemek odasına ferahlık katarlar. Konsol üzerinde kullanılan dekoratif aynalar yemek odasının daha geniş ve sade görünmesini sağlayacaktır.

Dekoratif Aksesuarlar

Mekanı tamamlayan ürünler arasında dekoratif aksesuarlar da yer almaktadır. Farklı modellerdeki aksesuarları kullanarak yemek odasının havasının değişmesini sağlayabilirsiniz. Zarif dokunuşların yardımı ile daha estetik bir görümün ortaya çıkmasını sağlamış olursunuz. Minimal saksılar, şık görünümlü mumlar, çerçeveler, çiçekler, küçük nesneler, göz alıcı tablolar ve ufak heykeller yemek odalarına şıklık katan tamamlayıcı ürünler arasında yer almaktadır. Yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar arasında bunlara ek olarak vazolar, aynalar, meyvelikler, şamdanlar, şekerlik modelleri de bulunur.

Dekoratif Aydınlatmalar

Yemek odasında kullanılabilecek tamamlayıcılar arasında dekoratif aydınlatmalar ev dekorasyonunun olmazsa olmazı durumundadır. Farklı model seçenekleri bulunan aydınlatmalar yemek odasının havasının değişmesini sağlayacaktır. Sarkıt avizeler, abajurlar, tavan aydınlatmaları, lambaderler kullanılarak mekanın bütün olarak görünmesi sağlanır. Dekoratif aydınlatmalar daha estetik bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Her tasarıma uygun farklı model ve tasarımda tercih edebileceğiniz aydınlatmalar bulunmaktadır. Ayrıca;

  • Farklı bir seçenek olacak led ve spot aydınlatmaları da tercih edebilirsiniz.
  • Duvar içerisinde yer alan nişlere, duvar köşelerine ya da panel arkalarına yerleştirilen led ve spot aydınlatmalar mekanın daha modern görünmesine yardımcı olacaktır.
  • Genel olarak düşük seviyeli bir aydınlatma imkanı sunmasına rağmen yemek odasının estetik bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.
  • Sıcak renklerin tercih edilmesi ve düşük seviyeli aydınlatma sağlaması yemek odanızın daha sakin ve rahatlatıcı bir havada olmasını sağlayacaktır.

Dolayısıyla mekanın tasarımına uygun seçeceğiniz aydınlatma ortamın daha şık, daha dekoratif ve daha modern görünmesini sağlar. Böylece oda bir bütün halini alır.

Dekoratif Dresuarlar

Yemek odasının daha zengin ve bir bütün halinde görünmesini dekoratif dresuarlar sağlamaktadır. Bu ürünü depolama ve saklama amacıyla da kullanabilirsiniz. Yemek odasında kullanıldığı takdirde ortamın hem modern hem şık olmasını sağlar. Dresuar için kullanılan malzemeye uygun dizayn seçenekleri uygulandığında mekanın daha zarif görünmesi sağlanır. Yemek masasına uygun seçilen dresuar mekanın daha estetik görünmesine yardımcı olur. Ahşaptan ya da metalden üretilen dekoratif dresuarlar mekana sofistik bir hava katar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir